Trekking

Haftalık Turlar Sınıflar

     FAKDERE LİMANAĞZI( SEBEDA )-KAŞ ( ANTIPHELLOS )
     Sabah saat : 9`da ofisimizde buluşup, rehberinizden ufak bir brifing aldıktan sonra turumuz başlar. Yaklaşık olarak 20 dakikalık bir transferin ardından Fakdere koyu`na varılır. Köy patikası kullanılarak Fakdere Plajına inilir ve ufak bir molanın ardından Likya Yolu kullanılarak , önce Çoban Koyu`na oradan da Antik Sebeda limanının doğusuna (bugünkü Limanağzı Koyu) ulaşırız. Limanağzı Koyu`nda lezzetli bir öğlen yemeğinden sonra ister denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilir isterseniz de rehberiniz ile birlikte Hıdırellez mağarasına yürüyüp geri dönebilirsiniz. Denizin tadını çıkarttıktan sonra Kaş`a doğru yürüyüş başlar yolumuzun üzerindeki Sebeda Antik kenti Nekropolünden kalma birkaç mezar da bize eşlik eder. Bir saatlik bir yürüyüşün ardından Büyük Çakıl plajının buz gibi sularında son bir yüzme molası verip kendimize geldikten sonra bu güzel günü tamamlamış oluruz.

Not: Dileyenler Limanağzından Kaş`a tekne ile dönebilirler ancak tekne fiyata dahil değildir.

Transfer süresi : -
Yükseklik : Deniz seviyesi - 100 m.
Yürüyüş süresi : 4 &4,5 saat
Deneyim : Gerekmiyor
Rehberlik hizmeti,ikramlar ve öğlen yemeği fiyata dahildir. ( öğlen yemeği sırasındaki içecekler fiyata dahil değildir. )
Fiyat : 35 Euro (1) bir kişi

Minimum Katılımcı : 4 Kişi

 

     KAŞ(ANTIPHELLOS) &SEBEDA(LİMANAĞZI) “KAŞ(ANTIPHELLOS)
     Sabah saat : 9`da ofisimizde buluşup, rehberinizden ufak bir brifing aldıktan sonra turumuz başlar. Yaklaşık olarak 30 dakikalık bir yürüyüşün ardından Bayındır köyüne varılır. Keçiyolları ve Likya Yolu kullanılarak Antik Sebeda limanının doğusuna (bugünkü limanağzı koyu) ulaşırız. Limanağzı Koyu`nda lezzetli bir öğlen yemeğinden sonra ister denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilir isterseniz de rehberiniz ile birlikte Hıdırellez mağarasına yürüyüp geri dönebilirsiniz. Denizin tadını çıkarttıktan sonra Kaş`a doğru yürüyüş başlar yolumuzun üzerindeki Sebeda Antik kenti nekropolünden kalma birkaç mezar da bize eşlik eder. Bir saatlik bir yürüyüşün ardından Büyük Çakıl plajının buz gibi sularında son bir yüzme molası verip kendimize geldikten sonra bu güzel günü tamamlamış oluruz.

Not: Dileyenler Limanağzından Kaş`a tekne ile dönebilirler ancak tekne fiyata dahil değildir.

Transfer süresi : -
Yükseklik : Deniz seviyesi 100 m.
Yürüyüş süresi : 3,5 &4 saat
Deneyim : Gerekmiyor
Rehberlik hizmeti,ikramlar ve öğlen yemeği fiyata dahildir. ( öğlen yemeği sırasındaki içecekler fiyata dahil değildir. )
Fiyat : 35 Euro (1) bir kişi

Minimum Katılımcı : 4 Kişi

 

     PHELLOS - ANTIPHELLOS
     Sabah saat : 9`da ofisimizin önünde buluşup , ciplerle yapılan 20 dakikalık bir yolculuktan sonra Pınarbaşı Köyü`ne yani başlangıç noktamıza varıyoruz. Çevre ve yürüyüş rotası hakkında rehberinizin verdiği küçük bir bilgiden sonra Phellos antik kentine doğru yolculuğumuz/yürüyüşümüz başlıyor. 25 &30 dakikalık bir yürüyüşten sonra “Tarihi Likya yolu “bizi Phellos antik kentinin kalbine ulaştırır. Kent merkezindeki ufak bir moladan ve bol bol çektiğimiz fotoğrafların ardından Antiphellos`a doğru yürüyüşümüze devam ederiz . 1 saatlik yürüyüşten sonra Çukurbağ Köyünü ve onun dost canlısı insanlarını geride bırakıp , öğlen yemeği için piknik yapacağımız muhteşem Kaş manzaralı tepeye varırız. Eşsiz Kaş manzarası eşliğinde dinlendikten sonra Kaş`a ( Antiphellos) doğru yürüyüşe geçeriz ve şansımız da yaver giderse yolumuzun üzerinde tembel bir kaplumbağaya , sağa sola koşuşturan sincap ya da kekliklere rastlayabiliriz.
Bu yürüyüşün ardından bize kalan tatlı bir yorgunluk ve kucak dolusu unutulmaz hatıralardır

Başlama saati : 09:00
Transfer süresi : 20 &25 dk.
Yükseklik : 800 m.
Yürüyüş süresi : 4 &5 saat
Deneyim : Gerekmiyor
Transfer,rehberlik hizmeti,ikramlar ve öğlen yemeği fiyata dahildir
Fiyat : 35 Euro ( 1 Kişi )

Minimum Katılımcı : 4 Kişi
     Yanımıza almamız gerekenler
Şapka-havlu-güneş kremi-güneş gözlüğü-su (1,5 lt )-fotoğraf makinesi-ekstra tişört-yürüyüş ayakkabısı

     Formlar
Gezi kayıt formunu indirmek için tıklayınız
Risk kayıt formunu indirmek için tıklayınız
Sağlık formunu indirmek için tıklayınız

     Resimler
1 1 1 1 1
1 1 1 1 1
1 1 1 1 1
1 1 1 1 1
Designed & Developed by Globya Information Technologies